Uus Ford Mustang - atleetlikum disain, täiustatud jõuallikad, moodne juhiabitehnika

Lihvitud välimusega, kiirem ja tehniliselt täiuslikum uus Ford Mustang pakub legendaarse sportauto klientidele Euroopas atleetlikumat disaini, kõrgtehnoloogilisi täiustusi mootori ja vedrustuse juures, moodsaid juhiabisüsteeme ning rohkeid isikupärastamisvõimalusi.

Uue Ford Mustangi välimus on varasemast lihvitum ja atleetlikum, kuid säilitanud rohkem kui 50 tootmisaastaga loodud ja eksimatult äratuntava iseloomu. Integreeritud õhuvõtuavadega mootorikatte profiil on nüüd madalam ning koos uuendatud alumise esivõrega annab see Mustangile agresiivsema „näoilme“, parandades samal ajal aerodünaamikat.

Uue Mustangi sisemuses valitseb varasemast luksuslikum õhkkond. Uksepolstrid on nüüd mõnusalt pehmest materjalist ning uksekäepidemed alumiiniumiga viimistletud. Pehme, kontrasttoonis ehisõmblustega kate keskkonsooli ümber annab sellele dünaamilisema ja kvaliteetsema välimuse. Armatuurlaua kattepaneel on saadaval nelja erineva alumiiniumviimistlusega.

Fordi viieliitrist V8-mootorit on veelgi täiendatud, kunagi varem pole see arendanud nii palju võimsust ega saavutanud nii kõrgeid pöördeid. Tippvõimsust 450 hj ja maksimaalset pöördemomenti 529 Nm aitas muuhulgas saavutada Fordi värskelt juurutatud topelt-sissepritsesüsteem, mis ühendab kõrgsurve-otsepritse ja madalsurve-kaudpritse. See lahendus tõstab momenti madalatel pööretel ning kombineerituna Fordi 10-käigulise automaatkäigukastiga annab keskmiseks kütusekuluks 12,1 l/100 km ja CO2-heitmehulgaks 270 g/km.*

Kõigi Euroopa Mustangite esituledes, päevasõidutuledes, suunatuledes ja legendaarsetes, kolmest püstelemendist koosnevates tagatuledes on nüüd põhivarustusena kasutusel energiasäästlikud valgusdioodid, samuti on saadaval LED-udutuled. Esitulede äärised said samuti uue disaini, mis järgib trapetsikujulise ülemise esivõre stiili.

12-tolline täisdigitaalne seadistatav LCD-näidikuplokk kasutab info esitamiseks erinevate sõidurežiimidega kohandatud kuvasid – samuti nagu supersportautos Ford GT – ning aitab juhil nautida parimaid võimalikke sõidukogemusi. Näidikuploki sisu muutub automaatselt vastavalt sõidurežiimile ning juht saab valida, milliseid näidikuid ja millise värviga talle kuvatakse. Mustang on esimene auto, millel elektroonilise paigaltvõtupiduri (Line Lock) sisselülitamisel kuvatakse näidikuploki ekraanile arvutimängu meenutav animatsioon.

Uus Mustang saab samuti Fordi side- ja meelelahutussüsteemi SYNC 3, mis võimaldab hääljuhtimisega või puutekraanilt hallata autoga paaritatud nutitelefone ning heli-, navigatsiooni- ja kliimaseadme funktsioone. Süsteem ühildub Apple CarPlay ja Android Autoga.