Uus Ford Transit Courier

Ford Transiti mudelipere kõige väiksem liige Transit Courier on saanud värske esiosa kujunduse - uuendatud on esivõret ning kogu esiosa alumist poolt.

Salongis on uue disainilahendusega keskkonsool, mille puhul on edasi arendatud ka ergonoomikaomadusi. Kõrgema varustustasemega mudelite keskkonsoolis on nüüd ka suurem, 6-tolline värviline puuteekraan koos Fordi SYNC 3 kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteemiga. See on nüüd paigutatud kõrgemale, pakkudes paremat nähtavust ja kasutusmugavust.

Euro 6.2 heitmenõuetele vastavasse uuendatud mootorivalikusse kuuluvad kütusesäästlikud 1.5-liitrised TDCi diisel- ja 1.0-liitrised EcoBoost bensiinimootorid. Kõik mudeliversioonid on varustatud Fordi uue 6-käigulise manuaalkäigukastiga, millel on senisest parem käiguvahetus ja kütusesäästlikkus.

Et veelgi vähendada ülalpidamiskulusid, on diiselmootoritega mudelite standardvarustuses uus kütusesäästupakett, mille üheks osaks on aerodünaamikaomadusi parandav aktiivne esivõre sulgemissüsteem - see aitab kiiremini saavutada mootori optimaalset töötemperatuuri ning vähendab õhutakistustegurit.

Uus Transit Courier on saadaval van ja kombi keretüüpidena, mille kandevõime on 500-590 kg, kaubaruumi mahutavus kuni 2.4 m3 (VDA). Mudelivaliku tipus on aga lisaks dünaamilisele Sport variandile ka uus Limited mudeliversioon.

Sõidutehnoloogiad

Fordi SYNC-süsteem – eesrindlik vabakäetehnoloogia

Fordi SYNC-süsteemi abil saate panna mängima oma lemmikmuusika ning rääkida oma mobiiltelefoniga, kasutades selleks kõigeks vaid lihtsaid häälkäsklusi. Kui Teie telefoni kontaktandmetesse on salvestatud näiteks kodune telefoninumber nimega „Kodu“, peate vaid ütlema „Call – kodu“ ja süsteem valib automaatselt selle numbri. Häälkäskluste abil saate panna mängima ka lugusid USB-mälupulgalt, MP3-mängijalt või iPod®-ilt või kuulata muusikat voogedastuse teel Bluetooth®-ühendusega mobiiltelefonilt. Süsteem oskab isegi saabunud tekstisõnumeid Teile ette lugeda. *Bluetooth®-i kaubamärk ja logod kuuluvad ettevõttele Bluetooth SIG Inc. ning Ford Motor Company Limited ja tema sidusettevõtted kasutavad neid litsentsi alusel. Kõik teised kaubamärgid ja ärinimed kuuluvad nende vastavatele omanikele.

Lihtsam tagurdamine

Tänavapostid, prügikastid, madalad piirded ja müürid… Tahavaatekaamera näitab Teile keskkonsooli paigaldatud ekraanil kõike, mis jääb auto taha. Kaamera hakkab automaatselt tööle kohe, kui panete sisse tagasikäigu. Süsteem näitab ka virtuaalseid abijooni, mille järgi õnnestub auto ära parkida isegi kõige kitsamale parkimiskohale.

Säästlikum sõit, mis ka väsitab vähem

Kiirushoidik koos seadistatava kiiruspiirikuga aitab Teil hoida oma kaubiku sõidukiiruse enda poolt valitud piirkiirusest allpool. See aitab säästa kütust ning vähendab ühtlasi võimalust, et võiksite kogemata kiirust ületada. Ja loomulikult laseb kiirushoidik Teil kindlaks määrata sobiva püsikiiruse, mida hoiab siis Teie eest ise, et saaksite end pikkadel maanteesõitudel mõnusamalt tunda.

Andurid, mis teevad parkimise stressivabaks

Parkimisandurid aitavad Teil hinnata vahemaad oma auto ja selle taga asuvate takistuste vahel. Kui andurid tuvastavad takistuse, panevad need tööle helisignaali, mis muutub takistusele lähenedes üha intensiivsemaks.

Mugavus

Kindel kodu kõikidele Teie seadmetele

Seadmete dokkimisalus on välja töötatud Teie teisaldatava naviseadme, nutitelefoni või MP3-mängija hoidmiseks ning on varustatud USB-pesaga.

Praktilised ja turvalised panipaigad

Nagu igas korralikus kontoris, on ka Teie kaubikus olemas rohkelt praktilisi panipaiku. Sügavas keskkonsoolis on ruumi A4-mõõdus kaustadele, et saaksite neid alati käeulatuses hoida. Istme alla on aga peidetud hoiusahtel, kuhu saate sülearvuti turvaliselt varjule panna. Isegi esiuste sisepaneelidel on kogu ruum leidlikult ära kasutatud: mõlema ukse siseküljel asuvad pudelihoidikud 1,5 l ja 0,5 l pudelitele ning kaassõitja uksel lisaks veel praktiline müntide hoidik.

Mugav aastaringselt

Jäised hommikud, palavad suvepäevad… Teie kaubikus on meeldiv töökeskkond alati tagatud. Valikvarustusse kuuluva elektroonilise täisautomaatse kliimaseadmega (EATC) saate valida täpselt sellise sisetemperatuuri, nagu Teile meeldib, ning süsteem hoiab seda seejärel automaatselt, kasutades vajadusel konditsioneeri.

Quickclear teeb esiklaasi kiiresti puhtaks

See praktiline funktsioon aitab Teil külmadel talvehommikutel kiiremini liikvele pääseda. Vaid üks nupuvajutus ja ülipeened kütteniidid esiklaasi sees kuumenevad silmapilkselt, puhastades klaasi udust ja jääst ning sulatades jää klaasipuhastitelt. Süsteem töötab vaid sekunditega, kuigi väljas on miinuskraadid.

Fordi eksimiskindel tankimissüsteem Easy-Fuel

See süsteem teeb vale tüüpi kütuse tankimise Teie kaubiku paaki praktiliselt võimatuks, sest vale tankimispüstol lihtsalt ei lähe täiteavasse. Ja kuna Easy-Fuel on korgita tankimissüsteem, pole Teil enam kunagi vaja määrdunud kütusepaagi korki puutuda.

Teie kaubik – Teie kontor

Kus iganes Te ka ei viibiks – tänu uue Transit Courieri sisseehitatud sidevõimalustele on äritegevus nüüd lihtsam kui kunagi varem. Terve kabiin on kujundatud nii, et kõik vajalik oleks Teil pidevalt käeulatuses. Siin on üks või kaks 12 V toitepesa, AUX- ja USB-ühenduspesad, topsihoidikud, hoiukoht sülearvutile või A4-mõõdus kaustadele ning lisaks veel sahtel istme all.

Klaasipuhastid, mis kohanevad automaatselt vihmasajuga

Vihmasensoriga klaasipuhastid hakkavad tööle kohe, kui on tuvastanud, et esiklaas on märg. Seejärel muudavad need oma pühkimiskiirust vastavalt ilmaoludele automaatselt ise. Teie saate valida ühe kuuest tundlikkusastmest, millega määratakse kindlaks, kui palju vett võib esiklaasile koguneda, enne kui kojamehed selle ära pühivad. Vihmasensoriga klaasipuhastid on saadaval valikvarustusena koos automaatlülitusega esituledega (vt altpoolt).

Esituled, mis süttivad automaatselt kohe, kui vaja

Uuel Transit Courieril on andurid, mis tuvastavad videviku saabumisel valguse vähenemise või ümbritseva valgustaseme järsu muutumise, näiteks kui sisenete tunnelisse. Sel juhul lülituvad esituled automaatselt sisse, muutes autosõidu ühtaegu nii lihtsamaks kui ka ohutumaks. Automaatlülitusega esituled on saadaval valikvarustusena koos vihmasensoriga klaasipuhastitega.

Täiuslik helitaust igaks sõiduks

Tänu DAB-vastuvõtjaga raadiole ning USB- ja AUX-ühenduspesadele, mis kuuluvad kaubiku standardvarustusse, ei pea te muusikast, uudistest ega värskeimast reisiinfost kunagi puudust tundma. Kõikide meelelahutussüsteemide juurde kuuluvad premium-klassi esikõlarid (kõrgsagedus- ja bassikõlarid). Parima helikvaliteedi tagamiseks on kõrgsageduskõlarid paigaldatud A-piilaritesse.

Turvalisus

Fordi SYNC-süsteem koos hädaabifunktsiooniga: kutsub abi, kui Te ise seda ei suuda

Fordi SYNC-süsteemi üks tähtsamaid omadusi on hädaabifunktsioon, mis võib avarii korral päästa Teie elu. Kui Teie autoga peaks juhtuma liiklusõnnetus, milles turvapadi täitub või kütusepumba töö katkeb, helistab süsteem selle tehnoloogia abil Teie eest ise automaatselt kohalikku häirekeskusse. Soovi korral saate ise kõne lõpetada või rääkida häirekeskuse töötajaga, kui see on vajalik. Mis aga kõige tähtsam – süsteem annab Teie kohta elutähtsat teavet, edastades Teie täpsed GPS-koordinaadid ka juhul, kui olete ise teadvuse kaotanud.

Muretu paigaltvõtt kallakul

Nõlvaltstardiabi süsteem ei lase autol ajutiselt allapoole veereda, kui peate alustama liikumist kallakul. Süsteem säilitab rõhku pidurisüsteemis veel 2,5 sekundit, andes Teile aega rahulikult jalg piduripedaalilt gaasipedaalile tõsta. See on väga kasulik ka juhul, kui peatute ja alustate liikumist libedal pinnasel.

Auto hoiatab Teid, kui mõni rehv on liiga tühi

Kütuse säästmiseks, rehvide hea seisukorra säilitamiseks ja Teie ohutuse tagamiseks on väga tähtis rõhk rehvides alati normikohane hoida. Sellepärast jälgivadki andurid pidevalt kõiki rehve ja hoiatavad Teid, kui on tekkinud probleem. Siis saate rahulikult peatuda, probleemse rehvi üle kontrollida ning selle uuesti täis pumbata või ratta ära vahetada.

Usaldusväärne ka kõige keerukamates oludes

Standardvarustusse kuuluv elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (ESC) hõlmab tervet rida erinevaid tehnoloogiaid, mis on välja töötatud auto juhitavuse ja sõiduohutuse parandamiseks. Nii näiteks jälgivad andurid pidevalt iga üksiku ratta kiirust, auto lengerdusmäära (selle nurka ja suunda) ning rooli pöördenurka. Kui peate takistuse vältimiseks rooli järsult paremale või vasakule keerama, tasakaalustab ESC täpselt pidurdusjõudu iga ratta vahel ning võib vajadusel vähendada ka mootori võimsust. See aitab ära hoida ala- ja ülejuhitavust, muutes Teie auto stabiilsemaks ja lihtsamini juhitavaks. ESC ja veojõu kontrollsüsteem aitavad vähendada ka rataste tühipöörlemise riski märgades ja jäistes teeoludes.

Lisajõud äkkpidurdamisel hädaolukorras

Hädapidurivõimendi (EBA) aitab suurendada pidurdusjõudu avariiolukorras. Süsteem tuvastab, kui palju olete ise piduripedaali vajutanud, ning suurendab siis automaatselt pidurirõhku, et auto võimalikult kiiresti peatada.

Hoiatus tagant lähenejatele, kui peate järsult pidurdama

Kui olete sunnitud mingil põhjusel väga tugevalt pidurdama, paneb avariipidurdamise hoiatustulede süsteem (EBL) ohutuled vilkuma, et hoiatada Teile järgnevaid autojuhte.

Kaitse ümberpaiskumise eest

Ümberpaiskumise vältimissüsteem (ROM) jälgib sõidu ajal pidevalt Teie kaubikut ja tuvastab ohtlikud olukorrad, mis võiksid lõppeda sõiduki ümberpaiskumisega. Siis paneb süsteem tööle ESC-süsteemi, et see sekkuks ning muudaks vajadusel auto kiirust ja taastaks sõidustabiilsuse.

Eesrindlikud süsteemid paremini kontrollitud pidurdamiseks

Blokeerumisvastane pidurisüsteem (ABS) ja elektrooniline pidurdusjõu jaotussüsteem (EBD) aitavad Teil säilitada kontrolli auto üle ka juhul, kui pidurdate tavapärasest keerukamates olukordades.

Täiustatud turvapatjade süsteem

Uus Transit Courier on saadaval koos juhi ja kaassõitja eesmiste turvapatjade, külgturvapatjade ja turvakardinate ning juhi põlvede turvapadjaga (ainult mudel Kombi). Sõiduki tähtsamatesse punktidesse on paigaldatud eesrindlikud andurid, mis hoolitsevad turvapatjade silmapilkse ja kontrollitud täitumise eest.

Teie valite, milliseid uksi soovite lukustada ja avada

Kaugjuhtimisega kesklukustus kuulub uue Transit Courieri standardvarustusse. See uus lukustussüsteem on turvalisem kui kunagi varem, sest annab Teile võimaluse avada lukust korraga vaid ühe ukse ning jätta ülejäänud uksed kindlalt lukku seniks, kuni avate need juhiuksel asuva lülitiga. Sama lülitiga saab lukustada ja lukust avada kõik auto uksed.