Ford Mustang BULLITT – 460 hj 5.0-liitrine V8 mootor ja legendaarsest filmist inspireeritud disain.

Uus Ford Mustang BULLITT erimudel tähistab legendaarse linateose 50. aastapäeva.

  • Klassikalist Dark Highland Green või Shadow Black värvitooni Mustang Bullitti jõuallikaks on edasiarendatud 5.0-liitrine V8 mootor, millel on võimsust 460 hj ja pöördemomenti 529 Nm.
  • Filmist inspireeritud disaini iseloomustavad kroomdetailid, must esivõre ja minimaalne logokasutus. Interjööris püüavad pilku Recaro® istmed ning 12-tolline digitaalnäidikupaneel, mis tervitab autosseistujat Bullitti-teemalise ekraanikujundusega.
  • Rev-matching tehnoloogia hoolitseb sujuvamate käiguvahetuste ja sportlike V8 turtsatuste eest käike alla vahetades. Helinaudinguid lisab tipptasemel 1000-watine B&O audiosüsteem.

Stuudio Warner Bros 1968. aastal valminud filmi “Bullitt” tipphetkeks on 10 minuti pikkune pöörane kihutamine, mida peetakse üheks kõige legendaarsemaks tagaajamisstseeniks kogu filmiajaloos. Kangelane Steve McQueen kihutab 1968 Mustang GT roolis läbi San Francisco tänavate, ajades taga kahte kurikaela.

Tähistamaks legendaarse ekraaniteose 50. aastapäeva on nüüd tellimusteks saadaval Ford Mustang Bullitt erimudel, mille jõuallikaks on edasiarendatud versioon Fordi 5.0-liitrisest V8 mootorist, võimsusega 460 hj ja 529 Nm pöördemomendiga.

Mustang Bullittit ehivad klassikaline Dark Highland Green või Shadow Black värvitoon,19-tollised Torq Thrust-stiilis veljed, punased Brembo™ pidurisadulad ja Bullitt-disainiga kütusepaagikork.

Interjööris püüavad pilku Fordi 12-tolline LCD-näidikupaneel ja Recaro® sportistmed. Istmekatteid, keskkonsooli ja näidikupaneeli kaunistavad välisvärvitooniga harmoneeruvad tikandid. Iga Mustang Bullitt kannab individuaalselt nummerdatud dekoratiivplaati, mis paikneb kaassõitjapoolsel esipaneelil tavapärase Mustangi embleemi asemel.

Uus Ford Mustang Bullitt on varustatud ka Fordi uudse rev-matching tehnoloogiaga, tipptasemel 1000 W võimsusega B&O audiosüsteem pakub aga helinaudingut 12 kõlari kaudu.

“Miski ei suudaks paremini kirjeldada Mustangi olemust ja hingestatust kui filmis ‘Bullitt’ kujutatud legendaarne tagaajamisstseen,” kinnitas Ford Motor Company grupi asepresident ja Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika regiooni president Steven Armstrong. “Uus Mustang Bullitt on samasuguse karakteriga, kuid veelgi võimsam ja uhkema varustusega ning sellest õhkub niisugust stiilsust nagu Steve McQueenist.”

Mustang BULLITT spetsifikatsioon

Mustang Bullitti võimas V8 mootor, mille kütusekulu on 12.4 l/100 km ning CO2 heitmetase 277 g/km*, on varustatud Open Air Induction süsteemiga, samuti on sellel uuendatud sisselaskekollektor, 87 mm segusiibrid ja unikaalse BULLITT kalibreeringuga mootori kontrollmoodul.

6-käigulist manuaalkäigukasti täiendab rev-matching tehnoloogia, mis kasutab mootori elektroonilist kontrollsüsteemi pöörete lühiajaliseks tõstmiseks hetkel, kui juht käike alla vahetab – sobitades mootori pöörlemiskiirust valitud käiguga saavutatakse sujuvad käiguvahetused.

Standardvarustuses B&O helisüsteem pakub nauditavat audioelamust kõigile autosviibijaile. Süsteemil on sügavat ja selget bassiheli pakkuv subwoofer ja kolmesuunalised kõlarid esiustes, mis jagavad heli ühtlaselt üle sõitjateruumi.

Näidikuekraan kuvab Bullittile tunnusomase tervitusena rohelisel taustal olevat autot; sõiduki valge ümar käigukanginupp on sarnane filmis nähtud originaalile. Standardvarustuses on istmekatted kaunistatud rohelist värvi tikandiga ning juhiiste on varustatud mälufunktsiooniga, valikvarustusena on saadaval ka musta nahkkattega Recaro® istmed.

Mitmed detailid meenutavad seda sõidukit, millega McQueen filmis sõitis – kroomitud detailid esivõre ja esiakende ümber ning tunnusomane must esivõre. Logosid on kasutatud minimaalselt, väljaspool ongi Bullitti logo vaid ümmargusel kütusepaagi korgil, mis ehib sõiduki tagaosa.

Mustang Bullitt on varustatud ka kohanduva vedrustussüsteemiga MagneRide®, mis tagab parimad sõiduomadused muutuvates oludes. Standardvarustuses on ka aktiivklapisüsteemiga väljalaskesüsteem, mis võimendab V8 mootori tunnusomast madalat häält veelgi.

Filmi “Bullitt” originaal-Mustang

2018. aasta Goodwood Festival of Speed’il esitles Ford esmakordselt väljaspool Ameerika Ühendriike seda legendaarset 1968 Ford Mustang GT-d, millega sõitis Steve McQueen filmis “Bullitt”.

Filmis kasutati kahte identset 1968 Mustang GT fastback’i, mis pärast ekraaniteose valmimist läksid eri teid. See mudel, millega McQueen filmis kihutas, müüdi eraisikule. Teine sõiduk, mis sooritas tagaajamisstseenis enamiku hüppeid, saadeti aga romulasse. Toosama romulasse saadetud Mustang ilmus 2017. aasta algul taas päevavalgele Bajas Californias.

Erakätesse müüdud sõiduk oli aga kadunud kuni 2018. aasta alguseni. Staarauto omanik Sean Kiernan sai selle 2014. aastal päranduseks oma isalt Robertilt, kes sõiduki 1974. aastal filmistuudiolt ära ostis. Sean võttis Fordiga ühendust ja koostöös esitletigi autot esmalt 2018. aasta Detroiti autonäitusel ja hiljem Goodwoodi kiirusefestivalil koos uue Ford Mustang Bullittiga.

BULLITT ja kõik sellega seotud tegelased ja elemendid © & ™ Warner Bros Entertainment Inc. (s18)